Szkolny Dzień Teatru

w SP 11 w Gliwicach 2019

             27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Tego dnia na całym świecie odbywają się specjalne spotkania, przedstawienia teatralne itp. poświęcone znaczeniu i problemom teatru.

            1 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 w Gliwicach także świętowaliśmy Szkolny Dzień Teatru. W ramach działalności Koła Teatralnego uczniowie wraz z p. Emilią Wilk-Krzyżowską oraz p. Jolantą Lisowską przygotowali następujące przedstawienia: pantomimę Poszła rodzina do kina, rymowanko-rapowankę Zaczynamy męczyć mamy, inscenizację Królewna Śnieżka. W przerwie między spektaklami pojawił się również teatralny quiz, w którym wzięło udział wielu chętnych uczniów. Każdy, kto przybył do Szkolnego Teatru SP 11 mógł podziwiać charakteryzatornię, garderobę oraz przepiękne i dopracowane w każdym szczególe scenografie.

            Największe brawa należą się wszystkim aktorom, którzy fantastycznie wcielili się w swoje role i zabrali nas w świat teatralnych marzeń. Dzień ten był z pewnością dla każdego pełną magii i wzruszeń osobistą przygodą z teatrem.

Emilia Wilk - Krzyżowska