:)


 

Narodowe Święto Niepodległości

 

W piątek, 10 listopada 2017 r., odbyła się uroczysta audycja z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to podniosła uroczystość poświęcona Ojczyźnie, gdyż 11 listopada to symbol patriotyzmu, walki o wolność, wiary i zwycięstwa.

Podczas audycji wysłuchaliśmy krótkiej historii o trudnej drodze naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę.

Całość przeplatały utwory poetyckie, nawiązujące do tej tematyki oraz pieśni patriotyczne, takie, jak: Warszawianka, Pierwsza Kadrowa, My, Pierwsza Brygada, Boże, coś Polskę.

Dla wszystkich była to doskonała lekcja historii i patriotyzmu, którą przygotowali uczniowie z kl. 4 i 5, pod opieką p. Izy Jureczko.

Dziś cieszymy się, że żyjemy w wolnym i niepodległym państwie. Wsłuchując się w teksty audycji, oddaliśmy hołd wszystkim Polakom, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny i w walce o jej niepodległość.

 

 mgr Izabella Jureczko