Album

 
 

W poniedziałek, 10 listopada 2014 r., odbyła się uroczysta audycja z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to podniosła uroczystość poświęcona Ojczyźnie i wolności, gdyż 11 listopada to symbol patriotyzmu, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Podczas audycji wysłuchaliśmy krótkiej historii o trudnej drodze naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę.

Całość przeplatana była utworami poetyckimi, nawiązującymi do tej tematyki oraz pieśniami patriotycznymi, takimi, jak Pierwsza Kadrowa, Przybyli ułani, Pierwsza Brygada, Boże, coś Polskę.

Dla wszystkich była to doskonała lekcja historii i patriotyzmu, którą przygotowali uczniowie z klasy 6, pod opieką p. Izy Jureczko.

Dziś cieszymy się, że żyjemy w wolnym i niepodległym państwie. Wsłuchując się w teksty audycji, oddaliśmy hołd wszystkim Polakom, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny i w walce o jej niepodległość.

 

Przygotowała: mgr Izabella Jureczko

 

 
 
Narodowe Święto Niepodległości