Album

 
 

15 października 2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi.

Jak co roku zaszczytna funkcja organizatorów imprezy przypadła dzieciom z kl. 3 i 6 (pod opieką p. Anny Szaradowskiej i p. Katarzyny Ogazy), które, podczas oficjalnej części uroczystości, dziękowały za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie, toteż pojawiło się wiele wierszy oraz pełnych wdzięczności słów. Jak zwykle program artystyczny wzbogaciły piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu Kamerton – pod kierunkiem i przy akompaniamencie p. Krzysztofa Polaneckiego.

Kolejnym punktem imprezy był uroczysty „chrzest szkolny”, któremu, zgodnie z tradycją, poddawany jest każdy nowy pracownik naszej placówki. Tym razem do testu inicjacyjnego przystąpili: p. Janina Zajdel, p. Mariusz Bruzdewicz i p. Krystian Zwoniarek. Wspierani gromkimi brawami publiczności, dzielnie sprostali wszystkim zadaniom, dzięki czemu zostali uroczyście przyjęci w poczet zacnego Grona Pracowników naszej szkoły i otrzymali upamiętniające ten fakt „Świadectwa Chrztu Szkolnego”.

Dzieci wręczyły Pani Dyrektor, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom obsługi ładnie zdobione, kolorowe laurki z życzeniami, a Rada Rodziców - ufundowane przez siebie, gustownie przybrane bukieciki wrzosów. Nie obyło się również bez serdecznych uścisków i uśmiechów na twarzach wszystkich zgromadzonych.

Oczywiście głos zabrała również Pani Dyrektor, która złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a Radzie Rodziców - serdeczne podziękowania za pamięć i pachnące jesienią wrzosy.


Przygotowała: Izabella Jureczko

 

Dzień Edukacji Narodowej