Album

 
 

31 października w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci, pragnące wziąć udział w imprezie, miały za zadanie przebrać się za jednego z mieszkańców nieba – świętą, świętego lub kogoś z zastępów anielskich. Bal rozpoczął się od wspólnej modlitwy o udane i radosne świętowanie dnia Wszystkich Świętych, po czym każdy święty uczestnik zaprezentował się całemu świętemu zgromadzeniu i krótko opowiedział o swoim życiu, stroju, atrybutach, a także pochwalił się, nad jakimi grupami ludzi sprawuje pieczę. Okazało się, że najliczniejszą grupę świętych stanowili aniołowie i archaniołowie. Było też kilku świętych Krzysztofów, święte Maryje oraz św. Barbara, św. Jadwiga, św. Cecylia, św. Faustyna, św. Małgorzata, św. Agnieszka, św. Karolina Kózkówna, św. Magdalena, św. Alicja, św. Emilia, św. Julia, św. Maria Goretti, św. Antonii, św. Jerzy, św. Jakub, Św. Jan, św. Dominik, św. Maciej, św. Walenty, św. Franciszek,

Następnie wszyscy święci balowali w niebie, tj. tańczyli, śpiewali i bawili się do muzyki dziecięcej, rozrywkowej, dyskotekowej, rockowej i chrześcijańskiej. Nie zabrakło strawy dla ciała – napojów, słodyczy i cukierka (bez psikusa), a także strawy dla ducha – krótkiej katechezy z ilustracjami na temat dróg prowadzących do świętości (katechezę przeprowadzili św. Krzysztof oraz Mojżesz). Impreza zakończyła się modlitwą do aniołów stróżów i wspólną deklaracją, iż wszyscy święci spotkają się na podobnej imprezie za rok, a (lub) najpóźniej w niebie.

Na koniec wypada zapytać, czy bal się udał? Święta Cecylia, czyli Madzia z klasy II wyznała, iż był to najpiękniejszy bal na jakim w życiu była. Cieszy fakt, że ponad połowa uczniów wzięła udział w przedsięwzięciu – świetnie się bawiąc, dając świadectwo swojej wiary oraz pokazując, że zamiast w pogańskie i niepolskie „Halloween” można zabawić w coś, co nam -chrześcijanom - na pierwszym miejscu powinno kojarzyć się z uroczystością Wszystkich Świętych – tj. w NIEBO.

 … jeszcze podziękowania, dla:

Mojżesza, tj. księdza proboszcza - za zorganizowanie niebiańskiego poczęstunku

Pani Joli i Pani Uli – za pomoc w udekorowaniu nieba oraz opiekę nad aniołkami i świętymi

Rodziców: Pani Izabelli Sobockiej za wspólną zabawę i rodzicielską pieczę nad mieszkańcami nieba

                  Pani Agnieszki Fieback za przepyszne ciasteczka

                  Pani Basi Przybyła i Radzie Rodziców za dodatkowe niebiańskie napoje

                  i dla wszystkich rodziców, którzy pomogli przebrać się swoim świętym pociechom

I na koniec podziękowania dla Pana Boga za przedsmak nieba – bo przecież w niebie:

                                    Będzie, będzie się działo, będzie zabawa…

 

przygotował Krzysztof Polanecki

 

Bal Wszystkich Świętych