:)


 

                    Sówki w Teatrze

   Dnia 26 września przedszkolaki z grupy “Mądre sówki” wybrały się do teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl pt.”W kole”

……”Przedstawienie zrealizowane z myślą o najmłodszych widzach, dzieciach w wieku od 3 do 5 lat. Słowa poetyckiej wyliczanki stanowią zaproszenie do wspólnej zabawy, bo zabawa to naturalna ekspresja poznawcza dziecka. Podobnie jak podwórkowe zawołanie „pobawmy się w…” otwiera przestrzenie wyobraźni inicjując zabawę w „dom, sklep, czy fryzjera” tak i my zapraszamy do wspólnej zabawy. Pobawmy się w świat!...”

….Spektakl jest inspirowany nurtem teatru dla najnajów, widzów najmłodszych, realizatorzy zadbali o to, aby pierwsze spotkanie z teatrem było dla dzieci jak najbardziej interesujące. Bezpieczna, wygodna przestrzeń, wyraziste elementy plastyczne, ekspresyjna gra aktorów, melodyjne motywy muzyczne, mniej sformalizowany charakter prezentacji dają możliwość wzięcia udziału we wspaniałej teatralnej przygodzie...


 

Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. 

 

Katarzyna Bałaj