:)


 
 

               

Dzień  24 października 2018 pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z naszego przedszkola.

Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – "Pasowanie przedszkolaka".

W uroczystości brali udział rodzice naszych najmłodszych oraz w zastępstwie Pani dyrektor Pani Beata Bodnar.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani Beatka  dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, smaczne i piękne piernikowe medale.

Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek”. Następnie po programie artystycznym nastąpił słodki poczęstunek dla wszystkich.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom nauczycielom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. 

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamusiu, Tatusiu– jestem już przedszkolakiem!

Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność w tym szczególnie ważnym dla nas dniu oraz za przygotowanie poczęstunku dla naszych najmłodszych!!!
 

Katarzyna Bałaj