archiwum

 

- skład Rady Uczniów 2009/ 2010
- Zlot Samorządów Uczniowskich 2009
 
- Zlot Samorządów Uczniowskich 2010
- Zabawy Andrzejkowe i dyskoteka
- Mikołajki - 2010
- Dyskoteka - 2010
 
- Mikołajki 2011

- Dyskoteka 2011

 

KONKURS DEKORACYJNY ŚWIĄTECZNA KLASA

 Dnia  21.12.2011r. w  naszej  szkole  odbył  się  finał konkursu  dekoracyjnego Świąteczna Klasa, zorganizowanego przez RU  (na  najpiękniej  przystrojoną  bożonarodzeniową salę klasową).  Brały  w  nim   udział   klasy    I-VI.  Jury oceniało przede wszystkim wkład  pracy  dzieci  ogólny w yraz artystyczny. W kategorii klas młodszych pierwsze miejsca zajęły klasy II i III, zaś wśród klas starszych zwyciężyła kl. V. W czasie szkolnego kolędowania  nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie nagrody. Gratulujemy.

                                                       przygotowała: Agata Stachowicz

 
 

Dnia 24.11.2011 pojechaliśmy wraz z naszym opiekunem, panem Krzysztofem Polanickim, do SP Nr 9 imienia króla Jana Sobieskiego III na „VII Zlot Samorządów Gliwickich Szkół Podstawowych”. Na początku spotkania pojawiła się pani dyrektor i powitała wszystkich gości. Następnie było przedstawienie inicjatyw samorządów, które zrodziły się po zeszłorocznym zlocie (filmiki na temat wypadków w szkole). Potem kółko teatralne krótkim przedstawieniem wprowadziło nas w temat „Obecność Polski w Unii Europejskiej”. Zaproszony gość – pan Adam Skowron (dyrektor biura poselskiego eurodeputowanego dr Marka Migalskiego)  -opowiedział nam o Unii Europejskiej – my zadawaliśmy mu różne pytania, a on z chęcią na nie odpowiadał. Po przerwie na poczęstunek nastąpiła część: „Być jak Leonardo” – przedstawiciele szkół prezentowali różne ciekawe doświadczenia i wynalazki. Była to bardzo ciekawa i pouczająca część. Nasz Samorząd przedstawił różne pożyteczne i przydatne w szkole maszyny, wcielając się w ich poszczególne części. Pozostali uczestnicy mieli za zadanie odgadnąć, „co to za maszyna”. Przedstawiliśmy:

maszynę do zakuwania, maszynę do robienia kogoś w balona, maszynę do podtrzymywania na duchu, maszynę do zamieniania osła w orła,  maszynę do ściemniania i maszynę do ściągania. Wszystkim bardzo spodobał się nasz występ. Po kolejnej przerwie odbyła się dyskusja na temat, jak szkoły i samorządy uczniowskie wspierają rozwój młodych talentów naukowych. Na zakończenie zlotu zostaliśmy poproszeni do wspólnego zdjęcia. Zlot był dla nas fajnym doświadczeniem – mogliśmy zobaczyć, jak pracują inne samorządy i wymienić się doświadczeniami.

Więcej o zlocie oraz galeria z imprezy na stronach:

http://gliwicesp9.edupage.org/text/?text=text/text88&subpage=7&

http://gliwicesp9.edupage.org/album/?

                                                                                    przygotowała Iwona Dębińska

 

Imprezy, których współorganizatorem była  RADA UCZNIÓW 2013/14

 

"Dzień Pluszowego Misia" - 25 listopada, z okazji Dnia Pluszowego Misia, nasi uczniowie przyszli do szkoły ze swoim ulubionym pluszakiem. Maskotki były różne – od malutkich, ledwo widocznych do bardzo dużych. Zaproszenie swoich pluszowych przyjaciół do szkoły dało możliwość zaniechania przejawów agresji i przypomnienia dzieciom bardzo ważnych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Dzięki maskotkom dzień ten był wyjątkowo kolorowy i pluszowy.

HEJ KOLEDA!

W dniach 17-20 grudnia 2013 w czasie wybranych przerw odbywało się kolędowanie dla uczniów naszej szkoły. W śpiewaniu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych brali udział przede uczniowie z Kamertonu, a także inne dzieci spędzające przerwę na korytarzu. Wspólne kolędowanie, obok odświętnie przystrojonych pomieszczeń i korytarzy szkolnych, przyczyniło się do zbudowania pięknej i nastrojowej atmosfery świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Imprezy, których współorganizatorem była  RADA UCZNIÓW 2014/2015

 

„X Zlot Gliwickich Samorządów Uczniowskich”

3.12.2014 przedstawiciele naszego samorządu wzięli udział w X Zlocie Samorządów Gliwickich Szkół Podstawowych (ze względu na szczególny jubileuszowy charakter tego wydarzenia tegoroczny Zlot zorganizowano w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”).  Przede wszystkim zobaczyliśmy na prezentacjach multimedialnych , to , co było na zlotach w poprzednich latach. Posłuchaliśmy wypowiedzi nauczycieli, utalentowanych uczniów czy absolwentów. Rozstrzygnięty został także konkurs na film pt. „ Gliwiczanin to brzmi dumnie”. Przedstawieni zostali zdolni gliwiczanie. Niektórych mogliśmy na żywo zobaczyć i wysłuchać. Oczywiście był poczęstunek. Myślę, że nasza szkoła chętnie będzie brała udział w kolejnych zlotach.

                                                                                  przygotowała Aneta Szumska

Link do galerii zdjęć z imprezy:

http://gliwicesp9.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=330#gallery/330