Zlot 2010

 
 

VI ZLOT SAMORZĄDÓW GLIWICKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

VI ZLOT SAMORZĄDÓW GLIWICKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

16 września 2010 r. odbył się VI Zlot SAMORZĄDÓW GLIWICKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Przedstawiciele szkół spotkali się jak co roku w Szkole Podstawowej nr 9. Nasza delegacja pod opieką pana Krzysztofa Polaneckiego składała się z: przewodniczącej Aleksandry Balcer, zastępcy Julii Malinowskiej oraz szkolnego zespołu muzycznego Kamerton. W czasie zlotu poruszana była problematyka związana z bezpiecznym zachowaniem się, pod hasłem: Uruchom wyobraźnię – wypadki w domu, w szkole, na ulicy.  Dzieci prezentujący przedstawienie teatralne, policjanci i strażacy przybliżyli nam te zagadnienia. W krótkim przemówieniu wystąpił również Prezydent Miasta Gliwice - pan Zygmunt Frankiewicz.      

Najciekawszym fragmentem imprezy były prezentacje szkolnych talentów w różnych dziedzinach. Przedstawiciele szkół śpiewali, tańczyli, stepowali, wykonywali origami.  Naszą szkołę reprezentował zespół muzyczny Kamerton, który wykonał na tubach Boomwhackers popisowy                    i żywiołowy utwór Boomwhackalacka!  Podczas zlotu mogliśmy zapoznać się z uczniami z innych szkół, wymienić się z nim doświadczeniami i skorzystać z pysznego poczęstunku.

Dokładne sprawozdanie z przebiegu imprezy, wnioski  oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej SP Nr 9 lub klikając w poniższy link: 

http://gliwicesp9.edupage.org/text/?text=text/text5&subpage=11&

 przygotowali: uczniowie uczestniczący w zlocie