:)


 

Wydarzenie sportowe

 Dnia 3 października 2018 r. nasza reprezentacja brała udział w turnieju piłki nożnej w SP nr3 w Gliwicach-Ostropie. Nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania. W pierwszym meczu pokonali gospodarzy 9:2, czyli SP nr 3.  Natomiast drugi mecz 7:0 z SP nr8 .

Dzięki tym zwycięstwom stanęliśmy na podium przywożąc do szkoły Puchar i medale.

Na pochwałę zasługują także zawodnicy , którzy zdobyli  Tytuł :”Najlepszego Zawodnika”- Michał Mach z kl.6,

i „Najlepszego Bramkarza” - Dominik Adamski z kl.5.

 Oto skład naszej reprezentacji:

Radek Głowacz (kapitan drużyny),Adrian Adamski,Mateusz Bredlak,Michał Mach, Maciek Salamandra z kl.6, Dominik Adamski,Fabian Andreasik z kl.5,Kacper Babiarczyk,Piotrek Buchcik z kl.4b.

 
 

Nasza szkoła brała udział w rozgrywkach sportowych o Mistrzostwo Gliwic Szkół Podstawowych w piłce nożnej i unihokeju.

 Rozgrywki sportowe z piłki nożnej

19 października graliśmy w eliminacjach piłki nożnej w SP nr 14  w Gliwicach- Sośnicy. Pierwszy mecz rozegraliśmy z SP 21 pokonując rywali 8:1, natomiast drugi z SP 14 wygraliśmy 4:2.Tym samym dostaliśmy się do ćwierćfinałów, które odbędą się w rundzie wiosennej  w marcu 2019 r.

Skład naszej reprezentacji:

Radek Głowacz(kapitan drużyny),Michał Mach, Adrian Adamski, Maciek Salamandra, Mateusz Bredlak z klasy 6, Domink Adamski (bramkarz),Fabian Andreasik z klasy 5, Piotrek Buchcik, Kacper Babiarczyk z klasy 4b.

  

 

Rozgrywki w Unihokeja

26 października wyjechaliśmy na zawody unihokeja do ZSTI w Gliwicach.

Do zawodów zgłosiło się 9 drużyn chłopców .Rozgrywki odbyły się systemem turniejowym "każdy z każdym". Drużyny zostały podzielone na dwie grupy z których 2 najlepsze zespoły awansowały do turnieju finałowego. I tak w pierwszym dniu rozgrywek spotkaliśmy się z SP 1,wynik 3:0 dla nas, z SP 32 wygraliśmy 2:1, a ostatni mecz rozegraliśmy z SP 12 przegrywając 1:2.Mimo jednej porażki  wyszliśmy z grupy z 1 miejsca, liczyły się bowiem punkty i stosunek bramek .

Turniej finałowy odbył się w środę 31.10.2018 r.- systemem pucharowym.

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z SP18 wygrywając 1:0,tym samym awansowaliśmy do finału. Mecz o 1 miejsce rozegraliśmy z SP20 .Po zaciętej walce zakończył się on remisem  0:0.W związku z tym , żeby rozstrzygnąć zwycięzcę odbyły się rzuty karne. Tu też emocji było co nie miara, dopiero czwarta seria zdecydowała o wyniku, straciliśmy bramkę w wyniku czego przegraliśmy 0:1.

Tym samym zdobyliśmy vice-mistrzostwo Gliwic. Gratulacje!!!

Oto nasza srebrna reprezentacja:

Adrian Adamski (kapitan drużyny),Radek Glowacz, Maciek Salamandra (bramkarz),Michał Mach, Mateusz Bredlak, Maciek Kujawiak, Kuba Duda, Michał Łubko - z klasy 6, Kuba Kuciaba z klasy 7,Fabian Andreasik z klasy 5, Piotrek Buchcik, Kacper Babiarczyk z klasy 4b.